XS
SM
MD
LG
XL
{alanbaslik}
Tarihçe

ERGENE  HAVZASI KORUMA EYLEM PLANI GEREĞİNCE ÇORLU ÇERKEZKÖY KARAYOLU KUZEYİNDE KONUŞLANMIŞ  38 ha SANAYİ ALANI İÇİNDE YER ALAN SANAYİ TESİSLERİNİN VALİLİĞE BAŞVURUSU İLE YER SEÇİM KOMİSYONU TARAFINDAN ISLAH OSB ALANI OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

YER SEÇİMİ ONAYLANAN YALIBOYU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ  25.09.2013 TARİHİNDE  293 SİCİL NUMARASI İLE BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI TARAFINDAN TESCİL EDİLEREK YALIBOYU ISLAH  ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLARAK KURULMUŞTUR. 

ISLAH ŞARTLARININ YERİNE GETİRİLMESİ İLE 11.07.2014 TARİHİNDE UNVANDAKİ ISLAH İBARESİ KALDIRILARAK YALIBOYU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OLARAK FAALİYETLERİNE DEVAM ETMİŞTİR. 

ISLAH ŞARTLARININ KALKMASINDAN SONRA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETMELİĞİNE GÖRE İMAR PLANLARI HAZIRLATILMIŞ VE HAZIRLATILAN PLANLAR BİLİM SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI’NIN 08.10.2014 TARİHİNDE ONAYINDAN SONRA GEREKLİ PROSEDÜR YERİNE GETİRİLEREK 28.11.2014 TARİHİNDE KESİNLEŞMİŞTİR. BU TARİHTEN İTİBAREN BÖLGE SINIRLARI İÇİNDE  RUHSAT VE İZİN DÜZENLEME YETKİSİ YALIBOYU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDEDİR. OSB UYGULAMA YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLER İÇİN 2017 ILINDA İMAR PLANLARI REVİZE EDİLMİŞTİR.


{alanbaslik}
© TÜM HAKLARI SAKLIDIR.Web: Efasis Yazılım
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım